Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Muaythai Tik-Tak Rokycany má další skvělý úspěch

Muaythai Tik-Tak Rokycany má další skvělý úspěchMuaythai Tik-Tak Rokycany v čele s trenérem Jaroslavem Hodinou má další senzační úspěch. Teprve čtrnáctiletý Karel Weishaupl, žák osmé třídy Základní školy Jižní předměstí Rokycany, se stal juniorským mistrem České republiky v thajském boxu, ročník 2022/2023. Trenérem je mu Jaroslav Hodina, který v Rokycanech založil sportovní klub Muaythai Tik-Tak a vychoval několik mistrů České republiky přímo z Rokycan a na svém trenérském kontě má také dva mistry světa. Na rokycanskou radnici zavítal mládežnický mistr se svým trenérem v pondělí 29. května. Starosta Tomáš Rada s místostarostou Jiřím Sýkorou poděkovali oběma především za skvělou reprezentaci města a zajímali se o cestu Karla Weishaupla za titulem mistra České republiky.

„Byla to moje první soutěž a hned mám zlato. K thajskému boxu jsem se dostal tak, že jsem chtěl dělat více kontaktní sport a zkusil jsem Muaythai Tik-Tak. Rok jsem trénoval s dětmi, nyní již trénuji s dospělými. Tréninky mám tak pětkrát až šestkrát týdne v tělocvičně, kde trénujeme především techniku a sílu,“ uvedl na rokycanské radnici Karel Weishaupl.
 
Trenér Jaroslav Hodina o svém svěřenci řekl, že je velmi cílevědomý a pilný. „Kromě pravidelných tréninků si musí držet stanovenou váhu. V říjnu odletí Karel na mládežnické mistrovství světa do Turecka,“ překvapil svého svěřence Jaroslav Hodina, když mu nominaci poprvé oznámil právě na radnici.
 
Při juniorském mistrovství v thajském boxu je nutné z 10 kol turnajů absolvovat pět zápasů a na základě počtu bodů se stanoví pořadí.
 
Muaythai, známý spíše pod výrazem thajský box, je sportem už s více než tisíciletou tradicí. „V tomto boji využíváte veškeré údy, tzn. boxerské údery, lokty, kolena, kopy a můžete i otevřenou patou kopnout. Vlastně všechno kromě třeba kousání, štípání, tahání za vlasy nebo tlačení do očí, takže je to takový všestranný bojový sport,“ vysvětlil Jaroslav Hodina.
 
Rokycany hostily v březnu 2017 Mistrovství ČR v thajském boxu, který organizoval Jaroslav Hodina, reprezentační trenér muaythai.
 
Do rokycanského sportovního klubu chodí na 50 dětí a 35 dospělých. Od září 2023 budou opět přijímat nové členy, vždy v úterý a ve čtvrtek od 17 hodin v tělocvičně zimního stadionu.
 
Zdroj: www.rokycany.cz