Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Petra Otec Hanzlovská přepsala dějiny

Petra Otec Hanzlovská přepsala dějinyRokycanská hráčka Petra Otec Hanzlovská přepsala historii.
Na květnovém Mistrovství České republiky v bowlingu jednotlivců získala svůj čtvrtý titul v řadě, což se ještě nikomu před ní nepovedlo.
Celkově se jedná již o šestý titul v ženách. Mistrovství se konalo o víkendu 20. a 21. května na Zličíně v Praze.
V říjnu 2022 navíc vybojovala titul mistryně ČR ve dvojících s parťačkou Janou Lébrovou, spolu mají na kontě již několik titulů.
 
V pondělí 29. května zavítala Petra Otec Hanzlovská se svojí dcerou a synem, kteří jdou v jejích šlépějích, na rokycanskou radnici. O medaile a zážitky z mistrovství a další sportovní kroky se podělila se starostou města Tomášem Radou a místostarostou Jiřím Sýkorou.
 
„Předně vám velmi děkujeme za skvělou reprezentaci města Rokycany a přejeme vám, ať se vám zadaří na mistrovství Evropy,“ popřáli mistryni starosta Tomáš Rada s místostarostou Jiřím Sýkorou.
„Je to už takový hon na mě, kdo mě z pomyslného trůnu sesadí. Mám radost, že se mi povedlo uhájit titul již počtvrté. Nyní mě čeká Evropský pohár mistrů, který se koná v říjnu v Berlíně,“ prozradila Petra Otec Hanzlovská, která hraje za tým Bowling Rokycany.
 
Zástupce města zajímalo, jak často Petra Otec Hanzlovská trénuje a kdo je její trenér. „Trénuji tak dvakrát v týdnu a snažím se udržet v závodnické atmosféře, proto přibližně každý týden absolvuji turnaj. Nyní jsem bez trenéra, prošla jsem několika reprezentačními trenéry a dnes již trénuji sama sebe, a naopak jsem ještě trenérkou dětí.“ I její děti mají za sebou první úspěchy v bowlingu. Dcera Amálka má juniorský titul mistryně, syn Honzík má z mistrovství bronzovou medaili.
 
Co je pro Petru Otec Hanzlovskou stěžejní při zápasech? „Alfou a omegou jsou samozřejmě správně navrtané koule. Jedna koule vydrží v nejlepší kondici přibližně 60 až 80 her, pak její účinek pomalu slábne.“
 
Mistryni České republiky mrzí, že bowling stále není zařazen mezi olympijské sporty. Ani v roce 2028 se nedostal do programu jako ukázkový sport.
 
První mistrovský titul ČR vyhrála Petra Otec Hanzlovská v roce 2009. Další pak v roce 2015 a nyní je již čtvrtým rokem zlatou medailistkou. Je i dvojnásobnou vítězkou Národního finále AMF, dvojnásobnou vítězkou Amatérské bowlingové ligy a dlouholetou členkou reprezentace ČR. Na svém kontě má i mnoho stříbrných medailí, které jak sama říká, jsou tou nejlepší motivací k zisku zlata…
Od svých šesti do šestnácti let se věnovala rychlostní kanoistice ve Spartaku Sedlec, později se jejím sportem číslo jedna stal bowling. A už od roku 2009 v něm Petra Otec Hanzlovská patří k absolutní české špičce. A její první setkání s bowlingem? „Zašla jsem si zahrát do Alfy v Plzni. Tak mě to chytilo, že jsem u toho zůstala.“
 
Zdroj: www.rokycany.cz