Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výzva pro aktivní Česko 2021

Výzva pro aktivní Česko 2021Vážení sportovní přátelé,
 
na základě v minulém týdnu uskutečněné diskuse u Kulatého stolu #BEACTIVE s politiky a lékaři na téma "Podpora pohybové aktivity a sportu jako politická i společenská priorita", na jejíž přípravě se spolupodílela i Česká unie sportu, bychom Vás chtěli informovat o výstupu, který z této diskuse konané na půdě Hospodářské komory ČR vzešel.
Článek s odkazem na záznam z Kulatého stolu včetně prezentací a diskuse je možné shlédnout v odkaze na webových stránkách ČUS (https://www.cuscz.cz/novinky/30-9-probehl-kulaty-stul-sportovcu-lekaru-a-politiku-pro-zdravejsi-cesko.html).
 
Účastníci Kulatého stolu pro zdravější Česko za přítomnosti reprezentantů českého lékařského a sportovního prostředí a politiků napříč politickým spektrem po diskusi přijali dokument "Výzva pro aktivní Česko 2021" a podpořili jí vlastními podpisy, včetně zástupců České unie sportu, neboť obsah výzvy přesně naplňuje jedno z přijatých usnesení červnové VH ČUS.
 
S výzvou se bude vůči politikům pracovat po parlamentních volbách. Jedním z prvních cílů je dosáhnout v nově složené sněmovně zřízení samostatného parlamentního Výboru pro sport (dosud pouze Podvýbor pro sport, v rámci jednoho z Výborů). Současným krokem k posílení mandátu výzvy je její podpora dalšími sympatizanty. Dle své vůle může každý sportovní subjekt, každý sportovec i nesportovec aktivně podpořit tuto Výzvu pro aktivní Česko 2021 svým podpisem on-line,  přímo na webových stránkách České komory fitness, vyplněním souhlasu v jednoduchém formuláři  ZDE.

Seznam všech podporovatelů výzvy je veřejný a naleznete jej v odkaze ZDE.
 
Tým STOR