Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Vyhlášení ankety o nejúspěšnější sportovce Rokycanska za rok 2023

Vyhlášení ankety o nejúspěšnější sportovce Rokycanska za rok 2023Obřadní síň rokycanské radnice zaplnili sportovci z několika koutů okresu. Uskutečnilo se zde vyhlášení nejlepších jednotlivců i družstev za rok 2023.

Nechyběl u toho náměstek hejtmana Plzeňského kraje Vladimír Kroc, zástupci regionální organizace České unie sportu (předseda Jan Műller, místopředsedkyně Irena Kunschová), představitelé Sportovní a tělovýchovné organizace Rokycanska (Jiří Sýkora, Alena Rothová, Jiří Vavřička) nebo rodinní příslušníci oceněných osobností.

První potlesk patřil Amélii Otcové. Upsala se po vzoru maminky bowlingu a loni se stala mistryní ČR do devíti let. Krasobruslařka Sofie Živná má za sebou skvělé období, kdy na republikových závodech pravidelně kráčela ke stupňům vítězů. Nadějí je i hokejista HC Rokycany Dominik Holý, který v lize suverénně vládl kanadskému bodování a neztrácí se ani mezi staršími hráči.

Tenistka Julie Pancová byla další z vyznamenaných postav slavnostního aktu. Prosazuje se na tuzemských dvorcích i v mezinárodním měřítku. Patnáctiletý vodní slalomář Michal Sládek je pak důkazem, že i v okrese bez divoké body může vyrůst talent.

Pobyt v obřadní síni si zopakovala Petra Otec Hanzlovská. Počtvrté za sebou se stala přebornicí ČR v bowlingu, navíc na evropském šampionátu v Berlíně brala bronz ve smíšených dvojicích. Kolektivy roku 2023 byly dva. Jednak mladí fotbalisté FC Rokycany, kteří se v Brně stali futsalovými šampiony ČR do 13 let a pak i volejbalové kadetky Rokycan, úspěšně válčící ve druhé nejvyšší soutěži.

František Menc patří k srdcařům národní házené a v ryze české specialitě dosahuje se ženami TJ Sokol Ejpovice výjimečných úspěchů. Jeho trenérská kariéra ovšem trvá už dlouhých třináct let a proto byl odměněn v této nelehké roli. Do výčtu zbývá poslední člověk. Vytrvalec Ján Korytár, který se upsal dlouhým tratím, a přes sedm křížků na krku stále získává vítězné vavříny v Česku i zahraničí.