Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Projekt Tipsport Sportuj s námi bude probíhat i v roce 2024

Projekt Tipsport Sportuj s námi bude probíhat i v roce 2024Tipsport Sportuj s námi je sportovní projekt České unie sportu, původně ČUS Sportuj s námi, na základě dlouhodobé dohody s partnerem ponese opět jméno titulárního partnera.

 

Cílem projektu je motivovat veřejnost k širšímu aktivnímu zapojení do sportovních aktivit v četných, pestrých a přitažlivých, nejen soutěžních podobách. Jedním z dalších cílů projektu je také zviditelnit práci dobrovolných trenérů, organizátorů a funkcionářů ve sportovním prostředí.

 

Projekt je zaměřen na podporu organizace sportovních a pohybových aktivit dětí a dospívajících, ale také na generace dospělých a seniorů. Smyslem je ukázat, že sportování je zábavné, přínosné, poučné a přitažlivé pro každou věkovou skupinu s nespornými pozitivními přínosy pro fyzické i duševní zdraví lidí a vede také k prohlubování sociálních kontaktů, morálně volních hodnot člověka a k žádoucímu začleňování do společnosti.

 

Více informací o projektu naleznete zde.

 

Organizátoři zařazených akcí dostávají finanční podporu a podporu mediálních partnerů.

 

Přihlašování akcí do projektu bude probíhat opět přes elektronickou přihlášku.

Odkaz na přihlášku: https://www.cus-sportujsnami.cz/prihlaska/

 

Přihlášení do projektu pro rok 2024 bude probíhat v termínu od 1. 11. 2023 do 30. 11. 2023.

 

Podmínky pro zařazení akce do projektu zůstávají stejné, s cílem zachovat dostupnost neorganizované veřejnosti, nabídnout příležitost všem věkovým skupinám. Akce budou vybrány také tak, aby projekt obsáhl co nejširší spektrum sportovních odvětví a území celé České republiky.

 

1.  organizátor musí být členským subjektem ČUS;

2.  akce je určena aktivní účasti široké veřejnosti;

3.  minimální počet 100 aktivních účastníků (s výjimkou sportovních odvětví, kde je uspořádání akce v tomto počtu téměř nemožné);

4.  akce nesmí být součástí pravidelných soutěží národního sportovního svazu;

5.  nelze zařadit seriál soutěží, ale pouze jeho jednu vybranou akci;

6.  termín konání akcí je od 1. 1. 2024 do 31. 12. 2024.

 

Kalendář akcí a rozdělení příspěvků pořadatelům schvaluje VV ČUS. S organizátory vybraných akcí budou uzavírány smlouvy a budou domluveny podmínky konkrétní spolupráce.

 

Zdroj: www.cuscz.cz