Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Předseda NSA jednal s prezidentem Mezinárodní federace univerzitního sportu

Předseda NSA jednal s prezidentem Mezinárodní federace univerzitního sportuV rámci pracovní cesty na Světové univerzitní hry se předseda Národní sportovní agentury osobně zúčastnil slavnostního zahájení her, kterému byli přítomni i vrcholní představitelé většiny zúčastněných zemí. Kromě společných schůzek byly na programu i bilaterální jednání s jednotlivými ministry sportu a předsedy jednotlivých národních sportovních agentur, vrcholnými představiteli sportovních svazů a ve volném čase podpora českých reprezentantů na sportovištích.

Jsem velmi rád že jsem měl příležitost navštívit jednu z největších globální sportovních akcí na světě. Upřímě jsem byl překvapen vysokou úrovní řady sportovních akcí i organizaci akce. Věřím, že pro mnoho našich reprezentantů byla účast na této akci splněným sportovním snem a předpokládám, že i motivací k dalšímu tréninku a snaze uspět ve svém sportu i na olympijských hrách.“ uvedl předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek.

Klíčové jednání jsme vedli s prezidentem světové federace FISU, kterému jsme představili podporu univerzitního sportu v České republice a celou koncepci rozvoje do budoucna. Jednali jsme rovněž s pořadateli další univerziády, kterými budou Němci, což pro nás znamená velikou úsporu financí a problémů s logistikou. Ve volném čase jsme šli podpořit na sportoviště naše basketbalisty, volejbalisty, střelce ve sportovní střelbě nebo tenisty. Chtěl bych poděkovat všem našim sportovcům za skvělé výkony a reprezentaci naší země, zároveň bych chtěl poděkovat také představitelům České asociace univerzitního sportu za skvělou organizaci účasti české výpravy na této významné akci,“ uzavírá předseda NSA Ondřej Šebek.

 Česká výprava odletěla ze sečuánské metropole s výbornou bilancí čtyřech zlatých, třech stříbrných a pěti bronzových medailí. Je to velice solidní vizitka kvality našeho vysokoškolského sportu, který uspěl v obrovské konkurenci na světové scéně. Poprvé v historii oslavili zlatou medaili basketbalisté, kteří tak podtrhli velice vydařené vystoupení českých akademických sportovců. V medailovém pořadí předčila česká výprava některé sportovní velmoci jako například USA a skončila na 14. místě.