Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Aktuální Covid opatření

Aktuální Covid opatřeníOMEZENÍ PLATNÁ OD 1.11. 00:00 HOD

Na jednání vlády 20.10.2021 došlo mimo změn v nošení ochrany dýchacích cest (platných od 25.10. viz níže) také ke schválení změn Mimořádného opatření o provozovnách, které bude platit od 1. listopadu 2021. Podmínky pro provoz a používání sportovišť prakticky nedošly změn. Nově se mění obecné podmínky bezinfekčnosti: PCR test bude mít platnost 72 hodin a zdravotnický antigenní test bude platit pouze 24 hodin, podmínka prokázání bezinfekčnosti se nebude vztahovat na děti do věku 12 let. Negativní výsledek antigenního testu (RAT) i RT-PCR vyšetření na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 má pouze pro sportovní přípravu nebo sportovní utkání platnost 7 dní. Kluby jsou nadále vždy povinné vést evidenci účastnících se osob a uchovávat ji po dobu 30 dnů.

OMEZENÍ PLATNÁ OD 25.10. 00:00 HOD

Vláda na svém jednání 20.10.2021 schválila textaci Mimořádného opatření o ochraně dýchacích cest, které zpřísňuje plošné nošení respirátorů. Nově platí povinnost nosit respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95) ve všech vnitřních prostorech staveb, mimo bydliště, kde dochází na stejném místě a ve stejný čas k přítomnosti alespoň 2 osob vzdálených od sebe méně než 1,5 metru, nejedná-li se výlučně o členy domácnosti.

Výjimka z nošení respirátoru platí pro sportovce nebo cvičící osoby v době tréninku, cvičení, zápasu, soutěže apod. včetně běhu a jízdy na kole, a dále na trenéry, další členy týmu v rámci kolektivních sportů a rozhodčí při účasti na sportovní činnosti nebo přípravy na ni konané v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy nebo zastřešujícími sportovními organizacemi. Dále mají výjimku osoby v prostorech umělých koupališť, plaveckých bazénů, koupelových bazénů, bazénů pro kojence a batolata a brouzdališť, lázeňských a léčebných bazénů, saun, wellness zařízení a solných jeskyní.

 

Z webu: ptupraha.cz